na I Niedzielę Adwentu

1 grudnia 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  1. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszym kościele.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 15.30.
  3. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.15.30 ( Jacków w czwartek od godz. 16.00 )
  5. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku od godz. 9.00.
  6. W piątek liturgii wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Zapraszamy dzieci na spotkanie  o godz. 16.00 (Jacków w czwartek o godz. 17.00).
  1. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu, nabożeństwo o godz. 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy szczególnie o godzinie łaski w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00. Tego dnia składamy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  1. „ Bóg zapłać” za dary na utrzymanie seminarium duchownego; złożyliśmy kwotę: Borowno - 713,10,Grabowa - 123,20, Jacków - 154,50, Zdrowa - 125,50.
  2. Podziękowanie za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na potrzeby misji i p. Jackowi Rachwałowi za zawiezienie makulatury.
  3. Od dzisiaj do Wielkiego Postu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00
  4. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach.
  5. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Iwonie Sulidze,, Małgorzacie i Annie Kozłowskim, Magdalenie Kozieł. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Teresę Górę, Monikę Ancerowicz, Bożenę Wosik, Iwonę Dobrakowską. Podziękowanie za dekoracje ks. prefektowi i anonimowej osobie za wianuszki.
  6. W tym roku szopkę Bożonarodzeniową przygotowują mieszkańcy ulicy Wolności.
  7. Uczniowie, Dyrektor i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie mają zaszczyt zaprosić Seniorów z Borowna na kolędowanie i  poczęstunek w dniu 12 grudnia 2019 r. o godz. 14.00.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, "Miłujcie się". Zachęcamy też do nabywania naszego kalendarza parafialnego na nowy 2020 rok jako cegiełkę na remont       kościoła.
  2. Od dzisiaj w każdą niedzielę Adwentu nasza młodzież będzie sprzedawała świąteczne pierniki. Przy wyjściu z kościoła jest możliwość kupienia paczki pierników w cenie 5 zł. Zysk jest przekazany na naszą młodzież. Zachęcamy do kupowania.
  3. Serdecznie zapraszamy na adwentowy dzień skupienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, który odbędzie się w sobotę 7 grudnia w Borownie o godz. 11.00 na świetlicy przy organistówce.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.