na I Niedzielę Adwentu

29 listopada 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego i nowy rok duszpasterski. Jego hasłem są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Panem. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej roratniej odprawianej o godz. 16.00.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
  4. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.15.30 (Jacków w czwartek od godz. 16.00)
  6. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00
  7. Przygotowujemy się do rekolekcji adwentowych, w tym roku tak wyjątkowym, rekolekcje będą trwały dwa dni - 13 i 14 grudnia. Tak jak każdego roku przygotowujemy w kościele dekorację Bożonarodzeniową. W tym roku zapraszamy mieszkańców ul: Częstochowskiej, Głowackiego, Żwirki i Wigury do przygotowania szopki i dekoracji świątecznych.
  8. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy. Caritas zachęca do składania produktów o długim terminie, oraz, czapek, skarpetek, rękawiczek do pudełek, które są umieszczone w kruchcie kościoła, oraz w sklepie w "Lewiatanie". Pamiętajmy wielu ludzi ukrywa swą biedę.
  9. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Mikołaja pamiętajmy, o najmłodszych, ale także tych którzy potrzebują wsparcia, duchowego i materialnego.
  10. W tym roku pan organista nie będzie roznosił opłatków ze względu na epidemię. Opłatki na stół wigilijny będą do nabycia w kościele, u p. organisty, na plebanii i w kaplicach.
  11. W przyszłą niedzielę przypada także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek .
  12. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne, Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem,
  13. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Jolancie Owczarskiej, Annie Ingier, Wiesławie Wodo, Katarzynie Bedlechowicz W sobotę zapraszamy pp.: Barbarę Majorczyk, Magdalenę Cubałę, Bożenę Stachurę, Monikę Motyl. Podziękowanie ks. prefektowi za dekorację adwentową
  14. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela z płytą”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, . Są też świece Caritas na stół wigilijny

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2020. Parafia Borowno  Rights Reserved.