na 20. Niedzielę Zwykłą

18 sierpnia 2019 r.

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  1. Podziękowanie wszystkim uczestniczącym 13 sierpnia w adoracji.
  1. „Bóg zapłać” za piękne przygotowanie dożynek parafialnych, które świętowaliśmy 15 sierpnia: za wieńce,
  1. Podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach odpustu św. Jacka w kościele w Jackowie, a także przyczynili się do uświetnienia tych przeżyć: strażakom z pocztem sztandarowym, ks. prefektowi, służbie liturgicznej, p. organiście, asyście.
  1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  1. Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w niedzielę 25 sierpnia po Mszy św. odprawionej o godz. 9.oo – ul. Klonową do wiaduktu w Rudnikach, a następnie w kierunku Jasnej Góry. Ze względu na utrudnienia na trasie pielgrzymka odbędzie się tylko w jedną stronę.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ten cel.
  1.   W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Żanecie Koseli, Izabeli i Annie Muchom, Lidii Brzeszczak.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „Miłujcie się”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.