na niedzielę Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy czwartej przeżywają rocznicę I Komunii św. Polecamy ich waszej modlitwie
  1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 15.30.oraz do odśpiewania suplikacji w duchu wynagrodzenia za publiczne znieważenia sakramentu Eucharystii i profanacje wizerunku Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszamy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian, a szczególnie strażaków, dziewczynki do sypania kwiatów, asystę oraz panów do niesienia baldachimu i chorągwi. Suma rozpocznie się o godz. 11.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie naszych domów.
  1. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała Msza św. z procesją eucharystyczną i nabożeństwem do Serca Jezusowego o godz. 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy naszych ojców – tych żyjących i tych, którzy już odeszli – modlitwą.
  1. Podziękowanie uczestniczącym w koncercie w ubiegłą niedzielę.
  1. Podziękowanie wszystkim uczestniczącym w adoracji Najświętszego Sakramentu 13 czerwca.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na ten cel.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp. rodzicom dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła pp :Annę Szydę, Agatę Bilińską, Wiolettę Wagner, Teresę i Małgorzatę  Ligockie, Podziękowanie strażakom za przywiezienie wody do podlewania kwiatów wokół kościoła, a szczególnie p Piotrowi  i Adrianowi Ślusarczykom
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, "Miłujcie się" i książka „Dzieje Borowna” oraz modlitewnik do św. Józefa.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.