na 28. Niedzielę Zwykłą

13 października 2019 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież będzie sprzedawać kremówki. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
  1. Dzisiaj o godz. 14.00 zapraszamy na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza Św. w Grabówce z racji wspomnienia św. Faustyny.
  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach
    i pracownikach oświaty w naszych modlitwach. . Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w piątek w dniu ich patrona, św. Łukasza. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego, zwłaszcza w Dniu Dziecka Utraconego, który przypada we wtorek 15 października.
  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
  1. „Bóg zapłać” za udział w nabożeństwie różańcowym w minioną niedzielę. Podziękowanie asyście, panom od chorągwi i przygotowującym ołtarzyki.
  1. W Środę po Mszy św .spotkanie na salce katechetycznej członków KŻR, Rycerstwa Niepokalanej, Bractwa MB Borowieńskiej, oraz wszystkich chętnych pragnących pogłębić wiedzę biblijną
  1. Młodzież przygotowującą sie do Sakramentu Bierzmowania kl VII i VIII w piątek zapraszamy na nabożeństwo różańcowe
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na misje.
  1. Przyjmujemy intencje na przyszły rok kalendarzowy i na wypominki.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy
    o modlitwę w intencji w dalszych pracach remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Bożenie Glin, Teresie Kuban, Grażynie Grabińskiej i Barbarze Kozieł .Zygmuntowi Stróżowi Podziękowanie za kwiaty pp Rospędkom
    W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Marzenę Szymczyk ,Tatianę Białas Morawiec Marię, Zofię Szymczyk, Iwonę Postawę.
  2. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzeniabłogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.