na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  1. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie podczas nabożeństwa majowego.
  1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta .Niech Najświętsza Maryja Panna nieustannie wyprasza im potrzebne dary, niech wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują ich serca, a matki, które już od nas odeszły, niech się cieszą przebywaniem w niebie.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.30 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  1. Kończy się miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, aby czcząc Najświętszą Maryję Pannę, jednocześnie ożywiać wspólnotę Jej dzieci. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz.15.30.
  1. Podziękowanie wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas, aby poadorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w czasie Doby Eucharystycznej.
  1. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała, która przypada 11 czerwca. W związku z epidemią
    i ograniczoną liczbą parafian procesja może odbyć się wokół kościoła .Dlatego też w tym roku o godz.11.00 zostanie odprawiona Msza św., a następnie procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej – prosimy mieszkańców Grabówki, II ołtarza przy trzepaku – mieszkańców Grabowej, III ołtarza naprzeciwko zakrystii – mieszkańców ul. Wolności, IV ołtarza przy krzyżu – mieszkańców ul. Klonowej. Natomiast o godz. 15.00 zostanie odprawiona Masza św. w Jackowie wraz z procesją do czterech ołtarzy.
  1. Pragniemy przypomnieć naszym parafianom o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. W minioną niedzielę złożyliśmy kwotę: Borowno – 1415 zł, 50 gr, Grabowa – 84 zł Na koncie mamy 32 598 zł Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem. Przekazy znajdują się w kruchcie świątyni lub zakrystii.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2020. Parafia Borowno  Rights Reserved.