Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 marca 2023r. –  V Niedziela Wielkiego Postu

logo parafia borowno

1.     Dziękujemy za udział w mszach w tygodniu, w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.

2.     Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w piątek o godz. 16.00. Dla dorosłych i młodzieży o 18.45

3.     W Zdrowej, Jackowie oraz Grabowej w piątki o godzinie 17.00. Jako księża będziemy w każdy piątek w innym miejscu. W najbliższy piątek będziemy w Grabowej.

4.     Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty paniom: Justynie Jaros Krzak oraz Ilonie Pytel.  Za tydzień proszę o pomoc kolejne osoby: p. Monikę Łąpierz, p. Aleksandrę Błasiak, p. Anetę Pytel.

5.  Dziś o 16.00 msza z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i wręczenie im modlitewników.

6.     Pani Zosi Auguściak dziękujemy za uszycie zasłon na krzyże w kościele.

7.     W tym tygodniu będą msze święte pogrzebowe za śp. Barbarę Widulińską, Antoniego Wieczorka, Grażynę Tyrkę, Mariana Bartnika, Mariusza Lewandowskiego, Kazimierza Radeckiego, Janinę Suligę, Andrzeja Kwapisza, Zygmunta Migonia  – prosimy rodziny oraz zainteresowanych o sprawdzenie intencji w gablocie lub w zakładce intencje mszalne.

8.   Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

9.    Dziękuję za ofiary składane przez Was na rzecz parafii. Taca z trzeciej niedzieli miesiąca wyniosła: 3091 zł 90 gr w Borownie, 227 zł w Zdrowej, 232 zł 50 gr w Jackowie, 199 zł 70 gr w Grabowej. Dziękujemy.

10.  W tym tygodniu złożono: 100 zł na kwiaty – ul. Koło ŻR św. Teresy od Dzieciątka Jezus , 50 zł na kwiaty – ul. Wspólna w Jackowie, 100 zł na kościół – ofiara anonimowa.

11.  Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej mszy. Na mszę o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Będzie na tej mszy świętej wjazd Jezusa na osiołku, procesja wokół kościoła, a po mszy wszystkie chętne dzieci będą mogły na osiołku się przejechać.

12.  Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Borowianie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wicia Palmy Wielkanocnej, szczególnie młodych. Spotkanie 27 marca o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w budynku OSP Borowno.

13.  Nasza Szkoła zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 15.00 – będzie przygotowane wiele pięknych i ciekawych rzeczy – zapraszamy.

14.  Z prac gospodarczych i porządkowych – z przyjściem wiosny ruszyły prace porządkowe na placu plebanii, cmentarzu. Do 1 maja chciałbym zamknąć etap porządków i sprzątania.

15.  Dziękuję pewnej rodzinie z naszej parafii, z Grabowej, za ufundowanie tablic przed kaplicą pogrzebową. Tablicy podświetlanej z napisem Kaplica Pogrzebowa oraz tablicy na nekrologii. Oznaczenie kaplicy na zewnątrz pomoże zwłaszcza osobą z poza naszej parafii. Dziękuję za fundację i za pracę przy montażu.

16.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy Wam wszystkim.

Aktualności