Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterkie

24 lipca 2022r. – XVII Niedziela zwykła

 1. Dziękuję i nieustanie zapraszam do udziału w mszach św. w tygodniu.
 2. Po każdej mszy świętej dzisiaj poświęcenie pojazdów. Przejdę wokół kościoła.
 3. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła p. Mirosławie Zakrzewskiej, p. Adzie Powroźnik, p. Beacie i Wanessie Kubarom, p. Beacie Klimas oraz za ofiarę na kwiaty wyżej wymienionym . Za tydzień proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła p. Ewę Stanisz, p. Marię Sadziak, p. Annę Ziętek, p. Marię Bik.
 4. W tym tygodniu będą msze pogrzebowe za śp. Hieronima Kaźmierczaka, Grażynę Tyrkę, – proszę rodziny o sprawdzenie intencji.
 5. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 6. Została odnowiona jedna stacja Drogi Krzyżowej w naszym kościele – stacja 7 – znajduje się przy wyjściu z kościoła po lewej stronie. Bardzo wszystkich zachęcam żeby się jej przyjrzeć i chwilę przy niej zatrzymać. Systematycznie będziemy odnawiać kolejne stacje – począwszy już od pierwszej. Praca przy renowacji DK będzie przebiegała w miarę posiadania środków. Koszt odnowienia jednej stacji to 5000 zł. Jest możliwość ufundowania renowacji którejś ze stacji przez osoby indywidualne czy też przez grupy.
 7. Sprawy cmentarne: Rozpoczeliśmy na cmentarzu prace przy wyburzeniu betonowych boksów na górze cmentarza oraz przy ogólnym uporządkowaniu cmentarza. Dziękuję za regulowanie opłaty pokładnego – dzięki tym wpłatom prace są możliwe.
 8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane przez Was na rzecz parafii. Te na tacę i te indywidualne. W minioną trzecią niedzielę miesiąca zebrana taca gospodarcza wyniosła: 2200 zł 5 groszy w Borownie, 241 zł w Jackowie, 294 zł w Zdrowej oraz 210 zł w Grabowej. Bóg zapłać.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności przeszła śp. Tadeusz Wysocki – Wieczny odpoczynek…
 10. W tym tygodniu zastępuje mnie na parafii ks. Łukasz Żaba. Bardzo proszą by poza sprawami dotyczącymi komunii dla chorych lub – oby nie – ewentualnych pogrzebów załatwianie spraw kancelaryjnych odłożyć na czas dalszy. Dziękuję za zrozumienie.
 11. Dobrej niedzieli i dobrych wakacji oraz urlopów. Dbajcie proszę o niedzielne msze kiedy będziecie na urlopach – można je wcześniej zaplanować.

 

Aktualności