Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

logo parafia borowno
09 czerwca 2024 r. - X niedziela zwykła
 1. Dziękujemy wszystkim obecnym na mszy oraz procesji w miniony czwartek
  na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zarówno w Borownie jak i Grabowej.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przez całą oktawę brali udział
  w nabożeństwach czerwcowych oraz procesjach eucharystycznych.
 3. Za tydzień proszę o sprzątanie Kościoła kolejne osoby czy rodziny:
  Andrzeja Pożarlika, p. Małgorzatę Ciesielską, p. Bożenę Leciak. Idąc dalej, wchodzimy z dyżurami sprzątania na Łochynię. Proszę by przekazać to mieszkańcom tamtej części parafii.
 4. W tym tygodniu będą msze święte pogrzebowe za śp. Marię Suchańską, Jana Kokoszkę. Proszę rodziny i osoby zainteresowane o sprawdzenie sobie intencji w gablocie lub na parafialnej stronie czy FB.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w tygodniu na 17.30, w niedzielę na 15.30. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli :).
 6. Jutro o 20.00 Krąg Biblijny – zapraszam na plebanię.
 7. W środę 12 czerwca na 19.30 zapraszamy do kościoła wszystkich, którzy chcieliby należeć do Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji, która powstaje przy naszej parafii. Wspólnota jest dla osób dorosłych, powyżej 18 roku życia. Pierwsze spotkanie będzie typowo informacyjne. Chcemy pokazać jak wspólnota funkcjonuje, jak wyglądają jej spotkania i jaka jest w niej formacja. Spotkanie poprowadzi ks. Michał Krawczyk odpowiedzialny w archidiecezji za wszystkie wspólnoty SNE z ramienia ks. Arcybiskupa. Przyjście na spotkanie nie oznacza, że później muszę być we wspólnocie. Zapraszamy tych, którzy chcą wzrastać
  w wierze i dzielić się nią z innymi.
 8. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do słuchania naszego Katolickiego Radia Fiat.
 9. Dziękujemy za każdą ofiarę na rzecz parafii, za Waszą troskę o materialne sprawy. Za ofiary składane na tacę oraz ofiary indywidualne na kościół – 200 zł z Madalina, 2 x 50 zł od chorych z pierwszego piątku, 100 zł ofiara anonimowa. Dziękujemy za wpłacane bieżące i zaległe opłaty cmentarne.
 • Jeżeli ktoś na czas wakacji planuje chrzest swojego dziecka prosimy o kontakt. W sobotę 15 czerwca katecheza przedchrzcielna o godz. 19.00 na plebanii.
 • Dziś wybory do europarlamentu. Pamiętajmy o udziale w głosowaniu. Skorzystajmy z tego przywileju i wypełnijmy obywatelski obowiązek.

Bóg jest dobry i kocha Ciebie –  możemy to poznać w Jego miłosierdziu – 
dobrej niedzieli życzymy Wam wszystkim.

Aktualności