Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

logo parafia borowno

18 luty 2024 r.  -  I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy za Waszą obecność na mszy świętej nowennowej oraz Drodze Krzyżowej
  w miniony piątek. Dziękuję także za obecność na mszach św. w środę popielcową. 
  Cieszymy się
  , że adoracja w środy przyciąga coraz więcej osób.
 2. Dziękujemy dwóm osobom, które zgłosiły się do prowadzenia parafialnego profilu FB.
 3. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz ofiary na dekorację kościoła:
  Krzysztofowi Supierzowi, p. Ewie i Włodzimierzowi Nalewajkom, p. Liliannie
  i Dariuszowi Sobczakom, p. Bożenie Rydz.
 4. Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny i mieszkańców:
  Bogusławę Surlej, p. Bogusławę Kutak, p. Mariusza Dygasa, p. Zasępów.
 5. Wychodząc z kościoła można zabrać ulotkę dotyczącą Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczynamy 21 lutego. Zapraszamy by powalczyć o kolejny krok w życiu wiary.
 6. Na fundację Betel tydzień temu ofiarowaliśmy w parafii 1 651 zł. Na potrzeby działania naszych misjonarzy w niedzielę 28.01.24 r. było to 20.000 zł. Dziękuję za Wasze świadectwo miłości i troski o ludzi, miłości która ma konkretny wymiar finansowy.
 7. W tym tygodniu msze święte pogrzebowe za zmarłych: + Jerzego Ososińskiego, Kazimierza Pożarlika, Marię Brzeszczak, Janinę Wróbel, Zygmunta Migonia, Rafała Deszcza, Martę Jędrczak, Beatę Deszcz – rodziny i osoby zainteresowane proszę
  o sprawdzenie intencji w gablocie lub na stronie parafialnej.
 8. We wtorek o godz. 7.00 jest msza za śp. Mirosława Chyrę w 9 r. jego śmierci.
 9. W czwartek o 19.00 spotkanie dla młodych.
 10. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.00 – 30 minut w ciszy. Czas hojnie dany Bogu zawsze wraca z Jego hojnością do naszej codzienności.
 11. Jutro krąg biblijny o 20.00 na plebanii. Zapraszam Wszystkich chętnych. Cieszymy się, że po misjach przybywa osób, które chcą rozważać Słowo i tak poznawać Boga.
 12. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy również do słuchania naszego diecezjalnego Radia Fiat również jako rzetelnego źródła informacji.
 13. Dziś po mszach w zakrystii można odebrać Biblię. Cena małej to 112 zł., dużej 128 zł.
 14. We wtorki o godz. 19.30 na salce przy organistówce odbywają się próby chóru. Zmiana godziny spotkań chóru jest na prośbę osób które na próby chodzą. Pan organista pomiędzy mszą świętą, a próbą chóru jest do dyspozycji osób, które chciałyby śpiewać w chórze, a jeszcze nie były na przesłuchaniu. Zachęcamy by się nie lękać i przyjść.
 15. Można w lutym zgłaszać się do wspólnoty Żywego Różańca. Warto być w grupie modlitewnej i doświadczać owoców modlitwy. Pamiętacie codzienny dziesiątek różańca w czasie misji. To nie przerasta Waszych możliwości i nie rujnuje dnia. Zapraszamy. Wspólnotowa modlitwa góry przenosi.
 16. Dziękuję za Waszą troskę o potrzeby materialne parafii. Za ofiary składane na tacę, przelewy na konto, rzetelność w opłatach cmentarnych.
 17. Ostatnie dni i jeszcze kilka najbliższych to czas spotkań w sprawie remontów w naszym kościele. Konsultacje, projekty, szacowanie kosztów i zakresu prac. Proszę Was
  o modlitwę w tych sprawach. Gdy będą już konkretne propozycje i szacunki powiem o nich w ogłoszeniach. Chcę by wszystko było i przygotowane i zrobione profesjonalnie.
 18. Pielgrzymka do Lourdes – w dniach 14.10. – 17.10.2024r. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes. Pielgrzymka nie przewiduje długich przejazdów autokarem, ani forsownego chodzenia. Do Francji i z powrotem lecimy samolotem. Informacje szczegółowe dla chętnych w zakrystii i w kancelarii. Cena 2380 zł i 50 euro. Szczegóły: https://www.parafiaborowno.pl/pielgrzymka-do-lourdes/
 19. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w niedziele Wielkiego Postu o 15.45 Zmieniamy dzień i godzinę by dać możliwość uczestniczenia dzieciom wraz z rodzicami.
 20. Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych i młodzieży o godzinie  18:45 w Borownie.
 21. W Zdrowej, Jackowie oraz Grabowej w piątki o godzinie 17.00. Jako księża będziemy
  w każdy piątek w innym miejscu. W najbliższy piątek będziemy w Grabowej, to oznacza, że w Jackowie i w Zdrowej ktoś z parafian musi poprowadzić Drogę Krzyżową. Chętnych proszę, żeby podejść po mszy do zakrystii, ustalimy jak możemy pomóc.
 22. Droga Krzyżowa ulicami Borowna 1 marca o godzinie 18.45. Pójdziemy
  Sobieskiego i ul. Cmentarną. Już dziś zapraszam całe rodziny na wieczorną modlitwę.
 23. Gorzkie Żale w Borownie będziemy śpiewać po sumie.
 24. W środę rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie w szkole w Borownie na małej Sali Gimnastycznej. Wejście od strony boiska. Zapraszam bardzo do udziału w spotkaniach. Gdyby chciał na nie przychodzić ktoś, kto nie brał udziału w naszych misjach lub spoza naszej parafii to oczywiście może – są to spotkania otwarte dla wszystkich chętnych.

Dobrej niedzieli Wam wszystkim
– Szczęść Boże DOBRZY LUDZIE

 

 

 —————————————————————————–

11 luty 2024 r.  – VI Niedziela Zwykła

 


 1. Dziękujemy za Waszą obecność na mszy świętej nowennowej w minioną środę. Cieszymy się, że adoracja w środy przyciąga coraz więcej osób.
 2. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz ofiary na dekorację kościoła: p. Halinie Leciak, p. Elżbiecie Leciak, p. Annie Pietruszce, p. Izabeli Pietruszce.
 3. Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny i mieszkańców: p. Krzysztofa Supierza, p. Nalewajków, p. Rydz, p. Sobczaków.
 4. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę dotyczącą Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczniemy 21 lutego. Zapraszamy do tego by powalczyć o kolejny krok w życiu wiary. To będą dobre spotkania.
 5. Także dziś przy wyjściu można podzielić się groszem z fundacją Betel, która opiekuje się osobami niepełnosprawnymi. Z racji Dnia Chorego, który dziś przeżywamy wspieramy tę częstochowską fundację.
 6. W tym tygodniu msze święte pogrzebowe za zmarłych: Józefa Matusiaka, Irminę Zgrzebną, Marię Suchańską, Tadeusza Suligę, Mariusza Lewandowskiego, Kazimierza Radeckiego, Bronisławę Woszczyńską, Ryszarda Postawę, Włodzimierza Szczepockiego, Teresę Worwąg – rodziny i osoby zainteresowane proszę
  o sprawdzenie sobie intencji w gablocie lub na stronie parafialnej.
 7. W piątek – 16 lutego – msza nowennowa do Bożego Miłosierdzia. Początek modlitwy o 17.30
 8. W środę początek wielkiego postu. Popielec – msze święte w Borownie o 07.00 i o 18.00; we wszystkich kaplicach dojazdowych o godz. 17.00
 9. W najbliższą środę adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 18.00 – 30 minut w ciszy. Zapraszamy do trwania przy Jezusie.
 10. Jutro krąg biblijny o 20.00 na plebanii. Zapraszam Wszystkich chętnych. Cieszymy się, że po misjach przybywa osób, które chcą rozważać Słowo i tak poznawać Boga.
 11. Po mszach dziś w zakrystii można jeszcze zamawiać Biblię. Mały lub duży format. Można też je zobaczyć i wtedy podjąć decyzję. Do odebrania Biblie będą po mszach w środę popielcową i w niedzielę za tydzień. Cena małej to 112 zł., dużej 128 zł.
 12. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy również do słuchania naszego diecezjalnego Radia Fiat również jako rzetelnego źródła informacji.
 13. We wtorki na salce przy organistówce będą odbywać się próby chóru. Na ostatnią próbę i przesłuchanie przyszło 15 osób. Cieszymy się. W najbliższy wtorek osoby, które jeszcze nie były na przesłuchaniu, a chcą śpiewać zapraszamy na 18.30. Natomiast osoby, które były w ostatni wtorek zapraszamy na 19.30. Na ten wtorek zmieniamy godzinę by dać szansę pozostałym którzy chcą śpiewać w nowym chórze.
 14. Można przez cały luty zgłaszać się do wspólnoty Żywego Różańca. Warto być w grupie modlitewnej i doświadczać owoców modlitwy. Zgłoszenia w zakrystii lub
  w kancelarii.
 15. Dziękuję za Waszą troskę o potrzeby materialne parafii. Za ofiary składane na tacę, przelewy na konto, rzetelność w opłatach cmentarnych.
 16. Trwa inwentaryzacja naszego cmentarza. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w tym tygodniu oddawali do dyspozycji parafii groby. Załatwienie tej sprawy wymaga chwili czasu, a zdecydowanie pomaga w uporządkowaniu cmentarza. Były też osoby, które pytały się o nowe miejsca. Dziękuję za ten odzew.
 17. Teraz dwie prośby: pierwsza, o pomoc – szukamy osoby, która chciałaby i mogłaby pomóc przy prowadzeniu profilu parafii na FB. Chętnych prosimy o kontakt, czy to w zakrystii czy w kancelarii. Zapraszamy by na profil parafii zaglądać. Druga, o modlitwę – proszę o modlitwę w intencji prac związanych z przygotowaniem do remontów, za firmy które po przetargach mają te remonty prowadzić. Gdy przejdziemy sprawy formalne poinformuję Was o planach remontowych. Póki co proszę o modlitwę.
 18. Pielgrzymka do Lourdes – w dniach 14.10. – 17.10.2024r. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes. Pielgrzymka nie przewiduje długich przejazdów autokarem, ani forsownego chodzenia. Do Francji i z powrotem lecimy samolotem. Informacje szczegółowe dla chętnych w zakrystii i w kancelarii. Cena 2380 zł i 50 euro.
 19. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w niedziele Wielkiego Postu o 15.45 Zmieniamy dzień i godzinę by dać możliwość uczestniczenia dzieciom wraz z rodzicami.
 20. Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych i młodzieży o godzinie 18.45 w Borownie.
 21. W Zdrowej, Jackowie oraz Grabowej w piątki o godzinie 17.00. Jako księża będziemy w każdy piątek w innym miejscu. W najbliższy piątek będziemy w Zdrowej, to oznacza że w Jackowie i w Grabowej ktoś z parafian musi poprowadzić Drogę Krzyżową. Chętnych proszę żeby podejść po mszy do zakrystii, ustalimy jak możemy pomóc.
 22. Droga Krzyżowa ulicami Borowna 1 marca o godzinie 18.45. Pójdziemy ul. Sobieskiego i ul. Cmentarną. Już dziś zapraszam całe rodziny na wieczorną modlitwę.
 23. Gorzkie Żale w Borownie będziemy śpiewać po sumie. W Zdrowej i w Jackowie po mszach świętych niedzielnych, w Grabowej o 12.40 przed mszą świętą o godzinie 13.00

Dobrej niedzieli Wam wszystkim
– Szczęść Boże DOBRZY LUDZIE

Aktualności