Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 grudzień 2022r. – II Niedziela Adwentu

logo parafia borowno

1. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wzięły udział w roratach, zarówno w Borownie jak i w kaplicach dojazdowych. Dziękujemy szczególnie tym, którzy zabierają ze sobą dzieci. Idąc na roraty pamiętajmy o lampionach – nawet jeśli nie jesteśmy dziećmi :).

2. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję za kolejne ofiary na renowację Drogi Krzyżowej:  pewne osoby złożyły: 100 zł – ul. J. Długosza, 100 zł – ofiara anonimowa, 100 zł – ul. Sobieskiego, 50 zł. – ul. Kłomnicka w Zdrowej. Dziękuję za złożenie 50 zł na dofinansowanie drugiego turnusu rekolekcji dla młodych z naszej parafii.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Grzegorzowi Krętowi, p. Mariannie Miara, p. Urszuli Mielczarek, p. Małgorzacie Leciak oraz za ofiarę na kwiaty wyżej wymienionym.

4.     Za tydzień proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła: raz jeszcze p. Annę Powroźnik,
p. Pochwatów oraz kolejne osoby p. Katarzynę Radziszewską, p. Sławetną, p. Magdalenę Paszkiewicz, p. Małgorzatę Kwapisz.

5.   W tym tygodniu będą msze św. pogrzebowe za śp. Wiesława Hoffmana, Mariannę Rygał, Romana Palacza, Antoniego Wieczorka, Mariana Bartnika, Janinę Suligę, Roberta Kisiela – prosimy rodziny oraz zainteresowanych o sprawdzenie intencji w gablocie lub na stronie internetowej. Na stronie na dwa tygodnie do przodu są podane intencje.

6.     W środę – 7 grudnia – msza św. nowennowa do MB Szkaplerznej. Modlitwę rozpoczynamy
o godzinnie 17.30

7.     Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

8.     Dziękuję za wszystkie ofiary składane przez Was na rzecz parafii.

9.   Dziękujmy za wpłacanie zaległych i bieżących opłat cmentarnych dotyczących grobów waszych bliskich.

10. W tym tygodniu dotarły zamówione żarówki do kinkietów i żyrandoli. Gdyby ktoś chciał pomóc przy wymianie w żyrandolach prosimy podejść do zakrystii i o tym powiedzieć.

11. Sprawy cmentarne – zakręcona na okres zimowy została już woda na cmentarzu. Kwiaty, które wyrzucacie z grobów Waszych bliskich prosimy bez doniczek odkładać obok postawionej przyczepy. Dalej segregujemy wypalone wkłady do zniczy.

12. Rekolekcje dla młodzieży – drugi turnus jest w terminie 9-11 grudnia. Wyjazd w najbliższy piątek. Zbiórka pod plebanią o godzinie 15.00.

13. Paczki dla Ukrainy, długoterminową żywność i chemię, przynosimy do 4 grudnia – czyli do dzisiaj włącznie. Dziękujemy tym, którzy przynieśli paczki.

14. Msze roratnie w adwencie od poniedziałku do piatku są o godzinie 18.00. W sobotę o 7.00.

15. W tygodniu zapraszamy dzieci. W tym tygodniu obok myszki opryszki losujemy drugiego przyjaciela naszego misia. Jest to kotek kłopotek.

16. W każdą środę adwentu jest dodatkowa msza św. Roratnia o godz. 6.15 rano. Adwentowa adoracja we wszystkie niedziele adwentu od godz. 15.00 do 16.00. Adoracja będzie w ciszy.

17. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

18. Opłatki na stół wigilijny – zostały już poświęcone i w tym roku każdy chętny może zabrać je
z kościoła lub z plebanii. Ofiary z opłatków są przeznaczone na rzecz parafii i są dobrowolne. Dziękujemy za Waszą hojność. Opłatki są wystawione przy bocznym ołtarzu po prawej stronie.

19. Świece Caritas – także na stole przy bocznym ołtarzu. Mała świeca 10 zł. Duża 20 zł.

20. Dziękuję osobom, które zgodziły się być w radzie duszpasterskiej oraz radzie ekonomicznej.

21. Do rady duszpasterskiej należą: p. Adam Bednorz, p. Jakub Dobrakowski, p. Małgorzata Borek, p. Kamila Sobczak, p. Aleksandra Krzypkowska, p. Beata Barczyk, p. Ewa Łapeta, p. Małgorzata Owczarek, p. Paweł Rygał, ks. Mateusz Pilarski.

Do rady ekonomicznej należą: p. Ryszard Rospądek, p. Szymon Wierus, p. Mariusz Nowak,

p. Łukasz Sieradzki, p. Agata Tomasik, p. Jarosław Łapeta, p. Justyna Turek, p. Sławomir Knysak

Aktualności