Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

logo parafia borowno

14 maja 2023r. - VI Niedziela Wielkanocna

1.     Dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do soboty majówka
o godz. 17.30. w niedzielę o 15.30

2.    W najbliższą sobotę – 20 maja – od godziny 7.00 do niedzieli do godziny 8.00 w naszej parafii czas łaski, jakim jest Doba Eucharystyczna. Proszę by wpisywać się w grafik adoracji, tak jak pozwalają Wam Wasze zajęcia. Dziękuję.

3.     Do sprzątania kościoła, w piątek wieczorem, zapraszam mieszkańców z ul. Wolności, od strony Witkowic.

4.   W tym tygodniu będą msze święte pogrzebowe za śp. Grażynę Tyrkę, Andrzeja Kwapisza, Elżbietę Pożarlik – prosimy rodziny oraz zainteresowanych o sprawdzenie intencji w gablocie lub internecie.

5.     W piątek – 19 maja – msza św. nowennowa do Miłosierdzia Bożego

6.     W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. W poniedziałek 15 maja pójdziemy po mszy wieczornej z procesją do krzyża przy ul. Jana Długosza, we wtorek 16 maja do krzyża przy ul. Sobieskiego, w środę przy ul. Wolności.  We wtorek 16 maja o 18.00 msza na poświęcenie pól od mieszkańców Borowna. Zapraszam wszystkich do modlitwy, zwłaszcza rolników.

7.     Msze święte na poświęcenie pól w pozostałych miejscowościach oraz majówki przy kapliczkach ogłosimy w przyszłym tygodniu.

8.     Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcam by zaglądać do katolickiej prasy i ją czytać. Zachęcamy także do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

9.     Trwają zapisy na wyjazd młodych od 8 klasy szkoły podstawowej w górę na Festiwal Młodzieży do Kokotka w dniach 03 – 09. lipca 2023r. Zapraszam młodych do wspólnego wyjazdu pod namioty, by spędzić ten czas wraz z młodymi z całej Polski. Rodziców zapraszam by w razie pytań i wątpliwości przychodzili i pytali.

10. 28 maja  – w dniu I komunii  godz.11:30 – w miarę możliwości, zapraszam wszystkich, którzy nie są z rodzin przeżywających tę uroczystość na msze święte w innych godzinach.

12. Rocznica I Komunii Świętej 4 czerwca na mszy świętej o godzinie 11.30. Spotkanie dla dzieci
z klas 4 w najbliższy czwartek o godzinie 18.30. Rocznica jest wspólna w kościele parafialnym
w Borownie.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz parafii, te składane na tace i te indywidualne. Dziękuję za wpłacane bieżące i zaległe opłaty cmentarne. Za troskę o materialny byt parafii dziękuje.

14. 27 maja organizujemy wyjazd na mszę świętą oraz modlitwy o wylanie Ducha Świętego do Częstochowy do parafii MB Zwycięskiej. Wieczór prowadzić będzie SNE Częstochowa. Wyjazd o 18.15 z parkingu przy kościele. Powrót około 23.30. Zapraszam wszystkich chętnych do zapisywania się w zakrystii.

15. Dziękuję sąsiadom naszego kościoła za troskę o sprzątanie chodników i placu kościelnego.

16. Dziękuję Panu Wójtowi za uzupełnienie ubytków na parkingu przy cmentarzu. Ponieważ nie cały parking jest własnością gminy nie da się póki co zrobić więcej. Dziękuje.

17. Została zgłoszona na policję sprawa wyrzucanych do śmietnika cmentarnego 5 litrowych baniek po płynach do dezynfekcji. Były wyrzucane do naszego śmietnika przynajmniej od listopada 2022r. Podajemy tę informację z nadzieją, że osoba która wyrzuciła kilkaset opakowań sama zgłosi się na parafię zanim policja zgłosi się do niej.

18. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Bóg, który jest Miłością ma Was w swoich dłoniach.

Aktualności