Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

logo parafia borowno


I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

 1. Dziękujemy tym, którzy wczoraj i dziś odśnieżali plac i chodniki wokół kościoła. Dziś szczególnie za pracę od 5 rano p. Edwardowi Ciesielskiemu.
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: p. Jadwidze i Mariuszowi Gładyszom, p. Elżbiecie Kwarciak, p. Piotrowi i Konradowi Rybakom, p. Andrzejowi Postawie.
 3. Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny i mieszkańców: p. Jolantę Siwy, p. Zdzisława Palacza, p. Annę Wójcik, p. Krzysztofa Bartnika
 4. W tym tygodniu będą msze święte pogrzebowe za zmarłych: Zygmunta Migonia, Marię Suchańską, Rafała Deszcza, Marię Jędrecką, Pelagie Garus, Beatę Deszcz, Mariana Bartnika, Karolinę Pożarlik, Antoniego Wieczorka, Włodzimierza Kuklę, Andrzeja Kwapisza, Wiesławę Wodo – rodziny i osoby zainteresowane proszę o sprawdzenie sobie intencji
  w gablocie lub na internecie.
 5. W najbliższą środę adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 18.00
  30 minut w ciszy. Zapraszamy do trwania przy Jezusie.
 6. Jutro nie ma o 20:00 kręgu biblijnego. Spotkamy się za tydzień, w tym tygodniu najważniejsze są rekolekcje.
 7. Nie ma spotkania w czwartek dla młodych. Zadbajcie proszę o to, by młodzi byli na rekolekcjach. Proszę rodziców i dziadków o pomoc.
 8. Schola dziecięca w piątek o 14.30 – zapraszamy kolejne osoby. Proszę rodziców
  i dziadków o pomoc dzieciom w dotarciu na spotkania.
 9. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy również do słuchania naszego diecezjalnego Radia Fiat.
 10. W dniach 29.01. – 3.02. nasza parafia wraz z parafią św. Zygmunta w Częstochowie organizuje „Ferie z Bogiem” w Zakopanem. W planie codzienna msza, nauka jazdy na nartach, wycieczki, sporty zimowe, termy. Koszt to 1400 zł od osoby. Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza. Wyjazd jest przeznaczony dla dzieci z klas od 4 do 8.
 11. Dziękujemy za troskę o parafię. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele kościoła, parafii, duszpasterstwa. Dziękuję za wpłacane bieżące i zaległe opłaty cmentarne.
 12. Rozpoczęliśmy tą niedzielą adwentowe rekolekcje w naszej parafii. Głosi je ks. Michał Krawczyk. Myśl przewodnia to: „KONFESJONAŁ BYŚ NIE SKONAŁ”. Program jest wywieszony w gablocie, na drzwiach i jest dostępny w internecie. Dzieci będą mieć swoje rekolekcje w tym czasie w szkole.
 13. Dniem spowiedzi rekolekcyjnej jest środa. Przed każdą mszą będziemy spowiadać. Będą księża z dekanatu do dyspozycji. Jest to spowiedź rekolekcyjna, a nie przedświąteczna. Proszę się nie zniechęcać tym, że być może przed świętami trzeba będzie jeszcze raz lub więcej iść do spowiedzi – będziemy do dyspozycji. Tak to jest z grzechem – wraca, dlatego my też mamy wracać do konfesjonału. Tyle razy ile trzeba.
 14. Roraty z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o 18.00. W adwencie w środy i w soboty roraty rano dla wszystkich chętnych o godz. 6.15. Będziemy kończyć przed godziną 7.00. Każdy zdąży do pracy. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU Z LAMPIONAMI NIE TYLKO DZIECI.
 15. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy Wam wszystkim.

Aktualności