logo parafia borowno
26 maja 2024 r. - VIII niedziela zwykła – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
  1. Dziękujemy obecnym na nabożeństwach majowych oraz mszach świętych w tygodniu. Rozpoczynamy ostatni tydzień miesiąca maja, byłeś już na majowym nabożeństwie?
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Dobie Eucharystycznej, za Waszą obecność o każdej porze dnia i nocy przed Jezusem Eucharystycznym.
  3. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar materialny na rzecz parafii w wysokości 1700 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na nowe zamykane konfesjonały. Dziękuję im również za świadectwo wiary wobec dzieci, udział w nabożeństwach i mszach w białym tygodniu.
  4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Arturowi Rybakowi, p. Marysi Wójcik, p. Zofii Rumik, p. Sławomirowi i p. Jadwidze Krogulcom.
  5. Za tydzień proszę o sprzątanie kościóła kolejne osoby czy rodziny: p. Agnieszkę Rogozińską, p. Bogumiłę Rogozińską, p. Dominika Białasa, p. Grażynę Domoradzką.
  6. W tym tygodniu w środę rano będzie msze święte pogrzebowa za śp. Ryszarda Pstawę.
  7. W tym tygodniu nabożeństw majowe przy krzyżach i kapliczkach. W poniedziałek o 18.45 w Zdrowej. We wtorek o 18.00 w Grabówce, o 18.45 w Grabowej, o 19.00 w Jackowie – kapliczka przy szkole. W środę o 18.45 przy krzyżu na Łochyni.
  8. Jutro o 20.00 Krąg Biblijny – zapraszam na plebanię.
  9. W środę o 19.30 msza na zakończenie SOW. Zapraszamy do kościoła.
  10. Jest nowy nr Tygodnika Katolickiego Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do słuchania naszego Katolickiego Radia Fiat.
  11. Dziękujemy za każdą ofiarę na rzecz parafii, za Waszą troskę o materialne sprawy. Za ofiary indywidualne na kościół – 2 anonimowe ofiary po 100 zł. Dziękujemy za wpłacane bieżące i zaległe opłaty cmentarne.
  12. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa – Boże Ciało. Suma z procesją o 10.30. Udamy się ul. Wolności na ulicę Klonową. Pierwszy ołtarz przy ośrodku zdrowia – proszę o jego przygotowanie OSP Jacków. Drugi na wysokości domu p. Szymona Wierusa, trzeci na wysokości domu p. Bartłomieja Rachwała, czwarty na końcu ulicy. Ołtarze będą gotowe do złożenia, nie trzeba przygotowywać żadnych konstrukcji. Proszę mieszkańców ulicy o podzielenie się na trzy grupy i wspólną pracę przy ołtarzach tak by trud nie spoczywał na kilku rodzinach. Dziękuję za to co już zostało przez Was zrobione.
  13. Proszę całą asystę procesyjną, panów do sztandarów i panie do feletronów, oczywiście całą służbę liturgiczną. Dziewczynki do sypania kwiatów. Straż proszę o pomoc przy zabezpieczeniu przejścia.

Bóg jest miłością objawioną nam w Trójcy – dobrej niedzieli życzymy Wam wszystkim.