Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /strona2017/templates/dd_angelchurch_26/functions.php on line 199

na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy zakonnych i świeckich. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Ich dzieło będzie można wesprzeć ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. Do poniedziałku możemy składać na plebanii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na wsparcie misji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Jest on nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Jest także patronem przeżywanego obecnie roku liturgicznego.
  4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota. Spowiedź w piątek od godz.17.00 (Jacków w czwartek od godz.16.00). Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
  6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.30.
  7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, dla dorosłych i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych, w niedzielę o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. W minioną niedzielę złożyliśmy kwotę: Borowno – 2054 zł 50 gr, Grabowa – 81 zł, Zdrowa – 82 zł. Na koncie mamy 67 tys. zł. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem.
  10. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i za ofiarę na kwiaty pp.: Beacie Barczyk, Mirosławie Witczak, Ewelinie Turek, Anecie Koćwin, Danucie Koźlik, Aleksandrze Krzypkowskiej oraz za ofiarę na kwiaty Magdalenie Kotwin. W sobotę zapraszamy pp.: mieszkańców Madalina.
  11. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Miłujcie się”, „WPiS” oraz świece na stół wielkanocny, modlitewniki do św. Józefa.
  12. W tym roku zamiast skarbonek wielkopostnych są do zabrania koperty Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Ofiary przeznaczone są na budowę stołówki dla najbardziej potrzebujących.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.